motyl
[Rozmiar: 382634 bajtów]

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000415538

Nasze Dyplomy

dyplomy

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty, czyli wszystko czym chcielibyśmy się pochwalić!

Więcej…

Nasza Świetlica

kredki

Świetlica mieszcząca się przy Urzędzie Gminy otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.

Więcej…

Zbiórka makulatury

segregacja śmieci

Macie stare gazety, książki, zeszyty, które zagracają Wam piwnicę i nie są potrzebne? Przynieście je do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Bądźcie „eko“.

Więcej…

   Nasze Akcje


   V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017

   Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz piąty zorganizowało rajd dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania z mundurowymi, którzy przypomnieli i utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

   Następnie przyszedł czas na rajd. Trasa liczyła 26 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do rezerwatu przyrody w Serafinie. Na mecie wyprawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę zdobyła Łucja Pisiak, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Z kolei Stanisław Lipka - radny powiatu ostrołęckiego przygotował konkurs, dzięki któremu można było wygrać przybory naukowe oraz album, których był fundatorem.

   V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

   IV Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2016

   IV Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka – Serafin 2016 rozpoczął się od wcześniejszego spotkania z policjantami z Posterunku Policji w Łysych. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności podczas spędzania czasu wolnego na wakacjach, o sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji oraz do jakiego niebezpieczeństwa może prowadzić stosowanie środków pobudzających, palnie papierosów oraz używania narkotyków. Pan policjant wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci a także zademonstrował akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

   Tradycyjnie pierwszego dnia wakacji podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu liczyła w sumie 26 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Zgodnie z zasadą „Jest czas na wysiłek. Jest czas na posiłek”, posiłek regeneracyjny dla wychowanków świetlicy zapewnił Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB” z Łysych oraz Piekarnia – Cukiernia „Twoja” z Lipnik. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez pana Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Konkurs i główną nagrodę wylosowała Patrycja Szmigiel, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Również pan Stanisław Lipka, Radny Powiatu Ostrołęckiego przygotował zabawy, aby w ciekawy sposób mieć możliwość zdobycia plecaka z przyborami naukowymi których był fundatorem.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

   III Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2015

   III Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka rozpoczął się od wcześniejszego spotkania z policjantami z Posterunku Policji w Myszyńcu. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności podczas spędzania czasu wolnego na wakacjach, o sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji oraz do jakiego niebezpieczeństwa może prowadzić stosowanie środków pobudzających, palnie papierosów oraz używania narkotyków. Pan policjant wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci a także zademonstrował akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się obejrzenie od wewnątrz policyjnego samochodu.

   Tradycyjnie pierwszego dnia wakacji podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu liczyła w sumie 25 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy oprócz szeregu zabawa i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami i pysznymi pieczonymi ziemniaczkami.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

   I Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2013

   Wraz z rozpoczęciem wakacji odbył się rajd rowerowy podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. 25 kilometrowa trasa rajdu wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami i pysznymi pieczonymi ziemniaczkami.

   Wróciliśmy pełni wrażeń z planami na następną, tym razem dwudniową wyprawę rowerową.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

/h1komorki.html