motyl
[Rozmiar: 382634 bajtów]

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000415538

Nasze Dyplomy

dyplomy

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty, czyli wszystko czym chcielibyśmy się pochwalić!

Więcej…

Nasza Świetlica

kredki

Świetlica mieszcząca się przy Urzędzie Gminy otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.

Więcej…

Zbiórka makulatury

segregacja śmieci

Macie stare gazety, książki, zeszyty, które zagracają Wam piwnicę i nie są potrzebne? Przynieście je do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Bądźcie „eko“.

Więcej…

Wolontariat

Zapraszamy wszystkie zaiteresowane osoby do zaangażowania się w nasze projekty oraz do współpracy z nami. Wolontariat stwarza możliwość samokształcenia i samorealizacji wolontariuszy. Pomaga zdobyć doświadczenie, uświadamia jakie są prawdziwe realia naszego współczesnego życia. Otwiera wolontariuszom drogę do stworzenia swojej przyszłości, wykreowania jej w ten sposób by mimo dobrej sytuacji finansowej czy ogółem sukcesów w życiu nie zapomnieć, że trzeba jednak komuś pomóc. Aby pomagać nie potrzeba wiele robić, wystarczą małe rzeczy. Możecie podzielić się swoimi umiejętnościami, energią i czasem, niezależnie od doświadczenia zawodowego, stażu i posiadania (lub nie) specjalistycznych umiejętności.

Obecnie poszukujemy osób na stanowiska:

 1. a) pedagog-wychowawca
  Wolontariusz odpowiedzialny byłby za pomoc w prowadzeniu zajęć w świetlicy Stowarzyszenia "Uśmiech Dzieci" dla dzieci w Łysych, pomoc dzieciom w lekcjach, pomoc w organizacji i prowadzeniu eventów, imprez dla dzieci i mieszkańców gminy.

 2. b) fundraiser
  Wolontariusz będzie odpowiedzalny za pozyskiwanie funduszy od przedsiębiorstw i instytucji, przeznaczonych na realizację projektów stowarzyszenia. Poszukujemy osoby kontaktowej, potrafiącej sprawnie poruszać się w środowisku biznesowym, o wysokiej kulturze osobistej.

 3. c) psycholog
  Wolontariusz rozwijałby swoje umiejętności w pomocy psychologicznej z podopiecznym naszej placówki. Wymagamy umiejętności w pracy z dziećmi. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

  • Prace związane z przeprowadzeniem doradztwa indywidualnego ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zdiagnozowanych jako problemowe.
  • Prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych i profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.
  • Poradnictwo rodzinne. Praca z rodziną w trudnej sytuacji życiowej.
  • Przeprowadzanie testów psychologicznych.
  • Opracowywanie i realizacja indywidualnych planów pracy z dziećmi i młodzieżą oraz sporządzanie diagnoz.

Praca w dogodne dni. Podpisujemy umowę i wystawiamy zaświadczenia o wolontariacie.

Osobom najbardziej zaangażowanym, zaproponujemy pracę w naszej placówce na pełny etat lub umowę zlecenia przy realizacji naszych projektów.

Ponadto informujemy, że istnieje mozliwość odbycia praktyki studenckiej w świetlicy lub na rzecz pracy dla naszego Stowarzyszenia.

Wszelkie zapytania oraz zgłoszenia CV proszę kierować pocztą e-mail, osobiście w naszej placówce lub telefonicznie z Koordynatorem d/s Wolontariatu p. Sylwią Chojnowską.

�bؕ�