motyl
[Rozmiar: 382634 bajtów]

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000415538

Nasze Dyplomy

dyplomy

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty, czyli wszystko czym chcielibyśmy się pochwalić!

Więcej…

Nasza Świetlica

kredki

Świetlica mieszcząca się przy Urzędzie Gminy otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.

Więcej…

Zbiórka makulatury

segregacja śmieci

Macie stare gazety, książki, zeszyty, które zagracają Wam piwnicę i nie są potrzebne? Przynieście je do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Bądźcie „eko“.

Więcej…

   Nasze Akcje


   Zbiórka komórek

   W trosce o środowisko.

   Nieodłączną ideą, przyświecającą naszej działalności jest troska o środowisko naturalne. Zdajemy sobie bowiem doskonale sprawę, że to od nas zależy przyszłość planety. Jesteśmy to winni naszym dzieciom i wnukom. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz oddawał nam swój używany telefon. Ty też dbasz o to, by świat był zdrowszy.

   Zebrane telefony wysyłamy do firmy recyklingowej, dzięki czemu w zamian otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na pomoce naukowe, gry świetlicowe lub materiały dydaktyczne.

   Markus Terho, dyrektor ds. ekologicznych firmy Nokia powiedział:

   „Gdyby każdy z trzech miliardów właścicieli telefonów komórkowych na świecie oddał choć jedno urządzenie, moglibyśmy zaoszczędzić 240 000 ton surowców i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w takim stopniu jak przez wycofanie z ruchu 4 milionów samochodów. Kiedy działamy wspólnie, pozornie mało znaczące działania indywidualne składają się na doniosłe zmiany”.