motyl
[Rozmiar: 382634 bajtów]

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000415538

Nasze Dyplomy

dyplomy

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty, czyli wszystko czym chcielibyśmy się pochwalić!

Więcej…

Nasza Świetlica

kredki

Świetlica mieszcząca się przy Urzędzie Gminy otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.

Więcej…

Zbiórka makulatury

segregacja śmieci

Macie stare gazety, książki, zeszyty, które zagracają Wam piwnicę i nie są potrzebne? Przynieście je do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Bądźcie „eko“.

Więcej…

   Nasze Akcje

  1. [Rozmiar: 382634 bajtów] class=

   Tydzień z Internetem 2016

   "Bezpieczny Internet"

   Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób.

   Biorący udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, dzieci dowiadywały się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

  2. Logo Tydzień z Internetem

   Tydzień z Internetem 2015

   "Selfuj się kto może"

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych po raz trzeci wzięło udział w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2015. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Tegoroczna edycja odbyła się 24.03.2015 w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej pod nazwą „Selfuj się kto może”. Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2015 nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce. Główne obszary tematyczne tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii to:

   - Rozwój umiejętności cyfrowych (digital empowerment) – podnoszenie świadomości i budowanie umiejętności cyfrowych wymaganych na rynku pracy.

   - Włączenie cyfrowe (digital inclusion) – zapewnienie wszystkim szansy na włączenie się w świat cyfrowy, zwłaszcza osobom nie korzystającym dotychczas z Internetu i niepełnosprawnym.

   „Selfuj sie kto może” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, głównie dla podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej, którzy oswajają nowe technologie. Uczestnicy, wykorzystując urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety) oraz komputery stacjonarne, uczyli się jak prosto i efektownie edytować swoje zdjęcia, wykorzystując proste narzędzie online. Wychowankowie poznali definicję słowa selfie, obejrzeli prezentację najsłynniejszych selfie oraz przy jakiej okazji zostały zrobione. Ostatnim etapem było obrobienie wykonanego zdjęcia. Z nawet przeciętnej jakości zdjęcia zrobionego telefonem komórkowym, tabletem lub kamerką internetową można zrobić fotograficzną perełkę lub fotograficzny żart. Obróbka zdjęcia nie musiała oznaczać umiejętności korzystania z Photoshopa, wystarczyła do tego prosta aplikacja do obróbki zdjęć przez internet!

   Spotkanie stworzyło okazję do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2015. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

  3. Logo Tydzień z Internetem

   Świetlica włącza się w „Tydzień z Internetem” 2014

   "Pole do Popisu"

   27 marca 2014 roku biblioteka w Łysych zaprasza osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

   Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonają się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdzą również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem.

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

   Spotkanie zostanie zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.

   Zapraszamy do Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych 27 marca 2014 roku o godzinie 15:00.

  4. Tydzień z Internetem

   „Usiądź na moim miejscu”

   21 marca 2013r. o godzinie 15:00 w świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”, odbyło się spotkanie „Usiądź na moim miejscu”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

   Podczas spotkania „Usiądź na moim miejscu” uczestnicy próbowali zalogować się na portalu społecznościowym mając na rękach bokserskie rękawice oraz następnie napisać prosty tekst w edytorze tekstu, nie widząc monitora. Wszyscy obecni obejrzeli także mało znany teledysk przy wyłączonym dźwięku i na podstawie samego obrazu starali się opisać, o czym jest piosenka i jaką ma melodię. W ten sposób dzieci dowiedziały się, jakich trudności doświadczają osoby niepełnosprawne, korzystając z komputera i Internetu. Podczas spotkania zaprezentowano sposoby oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, które sprawiają że ich funkcjonowanie w cyfrowym świecie jest nie tylko możliwe, ale znacznie łatwiejsze.

   Spotkanie stworzyło okazję do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

   Gościem specjalnym spotkania był Wójt Gminy Łyse Pan Wiesław Kowalikowski.

   W organizacji „Tygodnia z Internetem 2013” pomogli nam: wychowawcy świetlicy, pracownicy Urzędu Gminy oraz wolontariusze. Na szczególnie wielkie podziękowanie zasłużył Pan Andrzej Żubrowski z Piekarni Kurpiowskiej w Serafinie, który z tej okazji przygotował smaczny poczęstunek.

   Wszystkie uczestniczące dzieci oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymały od Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” w pełni wyposażone piórniki.

   Zdjęcia ze spotkania można znaleźć w naszej galerii.